Przejdź do treści

O mnie

Psychoterapeuta, psycholog

Leokadia Witowska

Nazywam się Leokadia Witowska, jestem psychologiem i psychoterapeutą. Ukończyłam Uniwersytet Śląski w Katowicach. Od 2009 roku specjalizuję się w psychoterapii indywidualnej osób dorosłych oraz młodzieży.  Pracuję w nurcie psychoterapii psychodynamicznej.

lwitowska-01

Psychoterapeuta

Ukończyłam specjalistyczne podyplomowe szkolenie rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychodynamicznej. Posiadam 11-letnie doświadczenie szczególnie w pracy indywidualnej z osobami dorosłymi oraz młodzieżą.

Swoje kompetencje rozwijam w prywatnym gabinecie w Nowym Sączu (kontakt – TUTAJ), w którym zajmuje się gównie psychoterapią i wsparciem psychologicznym pacjentów dorosłych i młodzieży. Posiadam również doświadczenie wieloletniej pracy początkowo w Ośrodku Adopcyjno-Opiekuńczym, a później w Ośrodku Wsparcia i Terapii Rodzin w Nowym Sączu.

Moje doświadczenie

Zdobyłam duże doświadczenie w diagnozowaniu i opiniowaniu rodzin, szczególnie kandydatów na rodziców zastępczych. Dotyczy to także pracy z rodzinami, w tym z dziećmi, które przeżyły poważne traumy i kryzysy rodzinne.

Jestem współautorką programu szkoleniowego dla kandydatów na rodziny zastępcze, zatwierdzonego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Dodatkowo jestem realizatorem „Szkoły dla Rodziców”. Ukończyłam również Podstawy Psychoterapii Psychoanalitycznej Dzieci i Młodzieży, rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychoanalitycznej im. Hanny Segal.

TERAPIA I LECZENIE

Jak mogę Ci pomóc?

Prowadzę gabinet psychoterapeutyczny od 2009 roku. Specjalizuję się w psychoterapii indywidualnej osób dorosłych oraz młodzieży od 13 lat i pracuję w nurcie psychoterapii psychodynamicznej.

Relacje interpersonalne

Bycie w relacji z drugim człowiekiem to jedna z naszych podstawowych potrzeb.

Depresja

Jeśli depresja zabiera Ci radość życia, nie wahaj się szukać pomocy.

Zaburzenia osobowości

Osiągnij lepszy poziom dobrego samopoczucia i zdolność radzenia sobie z relacjami.

Zaburzenia lękowe

Skup swoją uwagę na spokoju i zwiększ swoją osobistą świadomość.

Psychoterapia młodzieży

Znajdź odpowiedną drogę by bezpiecznie i z radością móc się rozwijać.

Szkoła dla rodziców

Sprawdź i poćwicz swoją wiedzę na temat wychowania i własnego rodzicielstwa.

Dlaczego warto wybrać mój gabinet?

Moje kompetencje

Ze względu na wcześniejsze doświadczenia w pracy, szczególnie z młodzieżą, i moje zainteresowanie problematyką związaną z tym okresem rozwojowym, poszerzyłam szkolenia w tym zakresie. Od 2015 roku jestem członkiem Sekcji Psychoterapii Dzieci i Młodzieży Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej.

 

W grudniu 2021 roku uzyskałam tytuł specjalisty w dziedzinie psychoterapii dzieci i młodzieży, potwierdzony przez Ministerstwo Zdrowia i poprzedzony uznaniem dorobku naukowego i zawodowego w dziedzinie psychoterapii dzieci i młodzieży przez Ministra Zdrowia.

 

W moim doświadczeniu coraz więcej spotykam się z trudnościami w funkcjonowaniu osób młodych, które wymagają profesjonalnej pomocy. Dlatego też staram się w ramach swoich kompetencji pomagać młodzieży w próbie zrozumienia siebie, własnych problemów i własnego rozwoju. Wspieram też ich rodziców w rozumieniu procesu dojrzewania i wynikających z niego trudności. 

 

Stale poszerzam swoją wiedzę poprzez udział w regularnej superwizji mojej pracy, jak również poprzez udział w szkoleniach i konferencjach naukowych.

 

Obecnie ubiegam się o tytuł specjalisty w psychoterapii dzieci i młodzieży zgodnie rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 31 stycznia 2019 r., a zmieniającym rozporządzenie w sprawie specjalizacji w dziedzinach mających zastosowanie w ochronie zdrowia (Dz.U. 2019, poz. 226). 

 

Zapraszam do kontaktu!

 

Leokadia Witowska – Psycholog Nowy Sącz

o-mnie-02

Zapraszam do kontaktu

Palo santo woke meh yr adaptogen taiyaki. Keffiyeh cliche copper mug meh mlkshk prism live edge fanny pack cloud bread Unicorn woke ugh 3 wolf moon

+48 606 114 402